Первые результаты выборов во Франции, новое оружие из Британии, $10 млрд для беженцев: новости

Воскресенье, 10 апреля 2022, 21:12

Чверть російських сил вторгнення в Україну "фактично недієздатні"; прем’єр Британії пообіцяв Україні бронетехніку та протикорабельну зброю; посольство ЄС відновлює роботу в Києві; Байден підписав нові санкції проти російської нафти і торгівлі з РФ та Білоруссю; ЄС зобов’язав фури з РФ і Білорусі покинути свою територію до 16 квітня; міжнародні донори оголосили про виділення 9,1 млрд євро для України; у Франції пройшов перший тур виборів президента - діючий президент та дружня до РФ опозиціонерка можуть отримати однаковий результат; рішення про статус країни-кандидата для України може бути прийняте у червні.

Більше важливих і цікавих новин 9 та 10 квітня у нашому дайджесті. Підписуйтеся на наш Telegram-канал - так зручніше отримувати дайджести та іншу важливу і цікаву інформацію! А ще "Європейська правда" запустила англомовну версію сайту.

Візит Джонсона та недієздатність сил РФ

Триває сьомий тиждень повномасштабної війни Росії проти України. З початку великої війни в Україні загинули шість грузинських добровольців.

За даними CNN, близько чверті російських сил, які використовували під час вторгнення в Україну, "фактично недієздатні".

Литва відновлює навчання для українських військових.

Розвідка Британії прогнозує підвищення активності авіації РФ на півдні і сході.

Європейський Союз впевнений, що ракетного удару по Краматорську завдала Росія.

Київ несподівано відвідав прем’єр Британії Борис Джонсон. Прем’єр-міністр представив Володимиру Зеленському пропозиції щодо посилення військової допомоги. Нова військова допомога включає бронетехніку та протикорабельну зброю. Зокрема, 120 броньованих машин та нові протикорабельні ракетні системи.

Президент Володимир Зеленський дав інтерв’ю Associated Press, в якому повідомив, що певні види озброєння, яке надають західні партнери, надійшли занадто пізно.

Папа Римський закликав до Великоднього перемир'я в Україні.

У парламенті Швеції може утворитися більшість за вступ в НАТО, якщо Фінляндія захоче в Альянс. Про те, як агресія РФ штовхає Фінляндію до вступу в НАТО читайте в статті журналістки "Європейської правди" Марії Ємець

Повернення посольства ЄС до Києва

Посольство ЄС відновлює роботу в Києві. Про це коментарі "Європейській правді" повідомив посол ЄС в Україні Матті Маасікас. 

Згодом Верховний представник ЄС Жозеп Боррель оголосив, що робота представництва ЄС в Україн, яке після початку війни переїхало до Жешува, тепер знову здійснюватиметься з Києва.

Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо заявив про намір відновити роботу свого посольства в Києві відразу після Великодня (22 квітня).

Нова порція санкцій та ізоляція агресора

Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн приєдналися до групи країн, які обмежують доступ РФ до високих технологій.

Президент США Джо Байден у п'ятницю підписав два законопроєкти, які вводять додаткові санкції проти Росії та Білорусі.

Один із законопроєктів призупиняє нормальні торговельні відносини з Росією та Білоруссю, відкриваючи шлях до підвищення мит на імпорт з них. 

Інший - забороняє імпорт енергоносіїв з Росії, включаючи нафту, вугілля та природний газ.

ЄС зобов’язав фури з РФ і Білорусі покинути свою територію до 16 квітня.

Латвійські прикордонники через санкції ЄС розвернули на кордоні 152 фур з Білорусі та РФ.

Фінляндія закрила в'їзд для вантажівок з номерами РФ і Білорусі.

Російський банк позбавили контролю за європейською "донькою".

Естонія почала анулювати візи осіб із символікою на підтримку агресії проти України.

Велика Британія може запровадити санкції проти російських військовослужбовців та генералів, підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів.

Тим часом, Італія, яка отримує близько 40% свого імпорту газу з Росії, намагається диверсифікувати енергопостачання. Країна домовилася з Алжиром про заміну російському газу.

Зброя та гроші для України

За даними Welt, Україна отримала пропозицію на купівлю 100 самохідних гаубиць з Німеччини. Також, за даними Bild, Україна хоче купити німецькі БМП Marder безпосередньо у виробника.

А в уряді Словаччини підтвердили перемовини з Україною про продаж гаубиць "Zuzana".

Поліція США передає захисне спорядження для захисту цивільного населення України.

Естонія передала Україні 10 тонн допомоги для відновлення пошкоджених електромереж.

Міжнародні донори оголосили про виділення 9,1 млрд євро для України та українців.

Європейський інвестиційний банк виділяє 4 млрд євро для українських біженців.

Недружня Угорщина

За словами президента Володимира Зеленського, один з очільників країн ЄС вимагав доказів, що Бучанські воєнні злочини не були інсценованими - за даними джерел, мова про прем'єра Угорщини Віктора Орбана.

Після критики Орбана його речник зважився засудити воєнні злочини у Бучі. За словами речника прем’єра Угорщини Берталана Хаваші, Віктор Орбан дав зрозуміти на пресконференції в середу, що це війна, яку розпочали росіяни, вони напали на Україну, і це агресія.

Тим часом, Угорщина досі готова йти на поступки агресору і готова розраховуватися за російський газ у рублях, якщо про це попросить Москва. У країні кажуть, що оплата в рублях за російський газ не означає обхід міжнародної політики щодо санкцій.

Цікаво, що більшість поляків виступають за прохолодніші стосунки з урядом Орбана через його ставлення до України.

Інше: вибори у Франції та статус кандидата 

У неділю у Франції пройшов перший тур президентських виборів. Діючий президент та дружня до РФ опозиціонерка можуть отримати однаковий результат на першому турі. Пізніше стало відомо, що чинний президент у першому турі здобуває 28,6%, випередивши ультраправу кандидатку Марін Ле Пен.

Про перебіг президентських виборів можна почитати у статті  Російський удар по Макрону: чому у французькі вибори повернулася інтрига.

Посол ЄС заявив, що рішення про статус країни-кандидата для України може бути прийняте у червні.

Пам'ятники румунським військовим у Молдові обмалювали символами агресії РФ.

В одному з округів у Німеччині відмовилися від літери Z у номерах авто.

У Німеччині обіцяють переслідувати за символи "Z" на проросійських акціях.

Прага: поліція затримала учасників проукраїнського мітингу за перешкоджання руху швидкої.

В Естонії користувача TikTok оштрафували на 500 євро за заклики до насильства проти українців.

Заборона "георгіївської стрічки" у Молдові виявилася не остаточною.

Президент Польщі хоче визнати вбивства у Катині актом геноциду.

Це лише частина цікавих новин 9 та 10 квітня, решту читайте на сайті "Європейської правди". Підписуйтеся на наш Telegram-канал - так зручніше отримувати дайджести та іншу важливу і цікаву інформацію! А ще "Європейська правда" запустила англомовну версію сайту.

Ваша редакція.