Байден: НАТО єдиний, Путін помилився, підтримка України не похитнеться

Середа, 12 липня 2023, 21:18

Американський президент Джо Байден підкреслив, що Північноатлантичний Альянс наразі є більш єдиним, ніж будь-коли, а підтримка України з його боку не послабне попри розрахунки Росії.

Про це Байден заявив під час промови у Вільнюсі після дводенного саміту НАТО, передає кореспондент "Європейської правди".

Президент США наголосив, що нині "Альянс є стовпом глобальної безпеки та стабільності, як і останні сім десятиліть".

"НАТО – сильніший, більш енергійний і, так, більш єдиний, ніж будь-коли за свою історію та більш важливий для нашого спільного майбутнього", – зазначив він, висловивши сподівання, що найближчим часом НАТО налічуватиме 32 країни.

Країни Північної Європи долучаться до розвитку довгострокової безпеки України

Говорячи про повномасштабну війну в Україні, Байден повторив раніше озвучувану тезу про те, що Росія розраховувала на розкол Альянсу.

"Путін із його жадобою й хіттю до землі та влади розпочав свою жорстоку війну проти України. Він розраховував, що НАТО розвалиться. Він думав, що наша єдність зруйнується за першого ж випробування. Він думав, що демократичні лідери будуть слабкими. Але він помилявся", – підкреслив він.

Американський президент підкреслив роль США й НАТО в підтримці України, зокрема створення "коаліції з понад 50 країн, яка забезпечила, що Україна може захистити себе як зараз, так і зможе зробити це в майбутньому".

Сподіваємось на перемогу до наступного саміту НАТО – Зеленський

"Ми не відступимо. Не відступимо! Я наголошую на цьому. Наша відданість Україні не ослабне. Ми підтримуватимемо свободу сьогодні, завтра й стільки, скільки буде потрібно!" – додав він.

Як повідомлялось, рішення Вільнюського саміту містить доволі позитивні формулювання щодо України. Зокрема, саміт НАТО погодився вилучити вимогу про План дій щодо членства на шляху України до Альянсу. Водночас союзники дали зрозуміти, що запросять Україну приєднатися до НАТО, "коли будуть досягнуті умови".

У рішенні саміту немає переліку умов, які має виконати Україна, але визначений механізм щодо їхнього оцінювання. Інструментом для контролю реформ, які виконує Україна, стане Річна національна програма (РНП). Цей інструмент вже є у розпорядженні України.

Читайте також: Альянс без плану дій: чому саміт НАТО у Вільнюсі став провалом та що варто робити Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: