У Німеччині назвали неприйнятним закриття кордонів для зерна сусідами України

Вівторок, 25 липня 2023, 11:18

Після відмови Росії від реалізації Чорноморської зернової ініціативи міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір закликав посилити альтернативні транспортні маршрути.

Про це, як пише "Європейська правда" з посиланням на Tagesschau, він сказав в спільній ранковій програмі новин телеканалів ARD і ZDF перед зустріччю міністрів сільського господарства ЄС в Брюсселі.

Європейський Союз повинен "посилити альтернативні експортні маршрути за межами Чорного моря", заявив Оздемір.

Він сказав, що необхідно чітко визначити, "який альтернативний маршрут є найкращим", і що для сусідніх країн "неприйнятно" закривати свої кордони з Україною.

Побоювання східноєвропейських країн, що їхнім фермерам може загрожувати український імпорт, є вирішуваною проблемою, вважає міністр.

За його словами, українську продукцію потрібно транспортувати до європейських портів – "а потім відправляти звідти на Глобальний Південь".

"Багато країн залежать від зерна з України. Тому ми повинні зробити все можливе, щоб "зернова угода" була відновлена. Водночас, ми повинні допомогти Україні вивезти зерно з країни, щоб воно потрапило туди, де його терміново потребують", – заявив Оздемір.

Нагадаємо, 2 травня Єврокомісія запровадила обмеження щодо експорту до 5 країн ЄС українських пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. 5 червня обмеження були продовжені до 15 вересня.

Поява цих обмежень стала реакцією Брюсселя на заборони, запроваджені щодо українського агроекспорту для захисту свого ринку чотирма країнами ЄС: Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Болгарією

Минулого тижня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький пригрозив не відкривати кордон з Україною для зернових продуктів після 15 вересня.

У відповідь український прем'єр Денис Шмигаль назвав "недружнім та популістським" кроком плани Польщі блокувати експорт українського зерна.

Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія і Словаччина спільно звернулись до ЄС із проханням продовжити заборону на імпорт українського зерна після 15 вересня.

Детально про ситуацію з агроекспортом через кордони ЄС у статті: Як Польща загострює кризу щодо українського агроекспорту

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: